Sierpniowy "Bezpieczny Weekend" – podsumowanie - Akcje - KPP Sandomierz

Sierpniowy "Bezpieczny Weekend" – podsumowanie

Sierpniowy świąteczny weekend za nami. Jak co roku nad bezpieczeństwem wypoczywających czuwało ponad 1500 policjantów. Od piątku do poniedziałku doszło do 18 wypadków, w których 17 osób zostało rannych a 3 osoby poniosły śmierć na miejscu. Funkcjonariusze zatrzymali 51 nietrzeźwych kierujących.

Podczas świątecznego sierpniowego weekendu, tak jak i w latach poprzednich, nad bezpieczeństwem osób wybierających się na wypoczynek  czuwali policjanci garnizonu świętokrzyskiego. Na trasach wylotowych z miast można było spotkać zwiększoną liczbę  policyjnych patroli. Funkcjonariusze sprawdzali, czy kierujący poruszają się zgodnie z przepisami i dozwoloną prędkością.

Policjanci kontrolowali stan trzeźwości kierujących, stan techniczny pojazdów, oraz czy wszyscy podróżujący mają zapięte pasy, a dzieci przewożone są w fotelikach. Na trasach obecne były także radiowozy nieoznakowane wyposażone w wideorejestratory.

Od piątku do poniedziałku doszło do 18 wypadków, w których 3 osoby zginęły, a  16 zostało rannych. Najczęstszą przyczyną zdarzeń drogowych była nadmierna prędkość, nieprawidłowe wyprzedzanie, nieustąpienie pierwszeństwa przejazdu oraz kierowanie pojazdem pod wpływem alkoholu. Funkcjonariusze zatrzymali 51 nietrzeźwych kierowców.

 

BEZPIECZNY WEEKEND

 

2015 (3 dni)

2016 (4 dni)

Wypadki

12

18

Zabici

0

3

Ranni

16

17

Kolizje

70

110

Nietrzeźwi kierujący

47

51

 

Opr. MB

Źródło: KWP w Kielcach