„Bezpieczny weekend - pierwszy weekend wakacji’’ – podsumowanie - Akcje - KPP Sandomierz

„Bezpieczny weekend - pierwszy weekend wakacji’’ – podsumowanie

W trakcie minionego weekendu - od piątku 24 czerwca do niedzieli 26 czerwca łącznie - na drogach województwa świętokrzyskiego doszło do 22 wypadków drogowych, w których 2 osoby zginęły, a 24 zostały ranne. Policjanci zatrzymali łącznie 45 nietrzeźwych kierujących.

Pomimo licznych apeli funkcjonariusze na drogach województwa świętokrzyskiego wyeliminowali  45 amatorów jazdy na ,,podwójnym gazie’’. Nad bezpieczeństwem podczas pierwszego wakacyjnego weekendu czuwało blisko 1500 policjantów.  Mundurowi w trakcie działań zatrzymali 51 praw jazdy kierującym, którzy zapomnieli o ograniczeniu prędkości w terenie zabudowanym. 

Pogoda była sprzymierzeńcem kierujących, warunki atmosferyczne zachęcały do podróżowania co można było zauważyć w zwiększonej liczbie użytkowników dróg. Policjanci w trakcie kontroli drogowej,  zwracali szczególną uwagę na stan trzeźwości kierujących. Funkcjonariusze  drogówki sprawdzali także stan techniczny pojazdów. Zwracali uwagę na to, czy kierowcy i pasażerowie mają zapięte pasy bezpieczeństwa, a dzieci przewożone są w fotelikach. Głównymi grzechami kierowców było przede wszystkim przekraczanie dozwolonej prędkości, brak wyobraźni za kierownicą, brawura, przecenianie swoich możliwości oraz kierowanie pojazdami pod wpływem alkoholu.

Pamiętajmy, że bezpieczeństwo na drodze w dużej mierze zależy od nas samych, od naszej kultury jazdy, szeroko rozwiniętej wyobraźni oraz przewidywania.

 

Opr. DJ

Źródło: KWP w Kielcach