Majowy weekend 2016 - podsumowanie - Akcje - KPP Sandomierz

Majowy weekend 2016 - podsumowanie

Długi majowy weekend za nami. Jak co roku nad bezpieczeństwem wypoczywających czuwało ponad 2000 policjantów. Od piątku do wtorku doszło do 11 wypadków, w których zginęła jedna osoba, a 14 osób zostało rannych. Funkcjonariusze zatrzymali 84 nietrzeźwych kierujących.

Podczas długiego majowego weekendu, tak jak i w latach poprzednich, nad bezpieczeństwem osób wybierających się na wypoczynek czuwali policjanci. Na trasach wylotowych z miast można było spotkać zwiększoną ilość patroli. Funkcjonariusze sprawdzali, czy kierujący poruszają się zgodnie z przepisami i dozwoloną prędkością.

Policjanci kontrolowali także stan trzeźwości kierujących, stan techniczny pojazdów oraz czy wszyscy podróżujący mają zapięte pasy, a dzieci przewożone są w fotelikach. Na trasach były obecne także radiowozy nieoznakowane wyposażone w wideorejestratory.

Od piątku do wtorku doszło do 11 wypadków, w których zginęła 1 osoba, natomiast 14 osób zostało rannych. Najczęstszą przyczyną zdarzeń drogowych była nadmierna prędkość, nieprawidłowe wyprzedzanie, nieustąpienie pierwszeństwa przejazdu oraz kierowanie pojazdem pod wpływem alkoholu. Funkcjonariusze zatrzymali 84 nietrzeźwych kierowców. W trakcie trwania działań 52 kierujących straciło prawo jazdy na trzy miesiące w związku z przekroczeniem dozwolonej prędkości w terenie zabudowanym powyżej 50 km/h.

 

  2015 2016
BEZPIECZNY WEEKEND
Wypadki 8 11
Zabici 0 1
Ranni 11 14
Kolizje 119 141
Nietrzeźwi kierujący 36 84