Dzień Dziecka i Ogólnopolski Głos Profilaktyki Sandomierz 2015 - Profilaktyka - KPP Sandomierz

Profilaktyka

Dzień Dziecka i Ogólnopolski Głos Profilaktyki Sandomierz 2015

Moda na życie bez uzależnień – życie bez narkotyków, alkoholu, bez przemocy. Takim przesłaniem rozpoczęła się ogólnopolska akcja ,,Głos Profilaktyki". Najważniejszym elementem był Zryw Wolnych Serc – dzisiaj tysiące ludzi w Polsce, przez jedną minutę, wybijać będzie symbolicznie rytm serca. W akcję aktywnie włączyli się także sandomierscy policjanci oraz społeczność naszego powiatu.

Dzisiaj na Bulwarze Piłsudskiego w Sandomierzu odbył się Ogólnopolski Głos Profilaktyki ,,Zryw Wolnych Serc". Data zbiegła się z Dniem Dziecka zorganizowanym przez władze Miasta Sandomierza na czele z burmistrzem Markiem Bronkowskim, Miejskim Ośrodkiem Sportu i Rekreacji w Sandomierzu. Uczestnicy, którym nie jest obojętny los drugiego człowieka zgromadzili się na bulwarze. Uczniowie I Liceum Ogólnokształcącego Collegium Gostomianum, którzy wzięli udział w przedsięwzięciu eksponowali przygotowane na tę okazję  plakaty.

Ideę PaT-u przybliżył asp. Jacek Kulita. Specjalną  odezwę  społeczności   PaT  odczytała uczennica Collegium Gostomianum.


Celem akcji było propagowanie życia wolnego od wszelkiego rodzaju nałogów, przemocy i obojętności na los drugiego człowieka. W odezwie apelowano, by zatrzymać się na chwilę, położyć prawą dłoń na sercu i przez 60 sekund wybijać wspólnie jego rytm. Rytm "Wolnych serc". Serc wolnych od uzależnień, przemocy i obojętności na drugiego człowieka. Serc pięknych i zdrowych, w trosce o zdrowie fizyczne i społeczne. Serc pokoleń. Serc ludzi, którzy mogą różnić się od siebie, ale potrafią działać wspólnie, by chronić dzieci i młodzież przed uzależnieniami i przemocą.


Tylko 60 sekund. Tak niewiele, a znaczyć będzie tak bardzo dużo.

Opr. JK