Z żołnierzami o bezpieczeństwie - Profilaktyka - KPP Sandomierz

Profilaktyka

Z żołnierzami o bezpieczeństwie

Tegoroczny cykl comiesięcznych spotkań z żołnierzami rozpoczęli sandomierscy policjanci tematem działań przeciwko oszustwom metodą na tzw. "wnuczka" oraz bezpieczeństwa pieszych pod hasłem "Odblaski ratują życie".

W ramach programu współpracy Jednostki Wojskowej 3533 w Sandomierzu z Komendą Powiatową Policji w Sandomierzu w dzisiejszym w spotkaniu uczestniczyli wojskowi oraz pracownicy cywilni jednostki. Zgromadzeni w sali obejrzeli film obrazujący tematykę oszustw osób starszych. Oficer prasowy asp. Jacek Kulita hasłem "Nie daj się złowić!!!" rozpoczął spotkanie. Omówił kilka podstawowych metod działania sprawców, a także przekazał zasady postępowania, by nie dać się oszukać. Funkcjonariusz zaprezentował również tematyczne spoty reklamowe. Zachęcał aby problematykę  poruszać w czasie spotkań z najbliższymi, co może uchronić ich przed oszustwem.

Poruszono także tematykę zagrożeń w ruchu ulicznym. St. sierż. Dariusz Michałowski z sandomierskiej drogówki przestrzegał uczestników przed nieodpowiedzialnym zachowaniem, w czasie poruszania się pieszo po drogach o zmroku i gdy widoczność jest ograniczona. Przypomniał jak ważne jest noszenie odblasków. Nosząc odblaski jesteśmy widoczni z odległości ponad 150 metrów - kierowca zdąży zareagować. Bez odblasków kierowca widzi Nas zaledwie z odległości około 20-30 metrów - wtedy może być już za późno na jakąkolwiek reakcję. Okres zimowy, szybko zapadający zmrok, pogarszające się warunki na drogach, powinny skłaniać Nas, by zadbać o swoje bezpieczeństwo nosząc odblaski.

 

Opr. JK