„Trzeba zacząć od dorosłych” - z rodzicami o narkotykach - Aktualności - KPP Sandomierz

Aktualności

„Trzeba zacząć od dorosłych” - z rodzicami o narkotykach

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Sandomierzu w ramach kampanii społecznej „Trzeba zacząć od dorosłych”, podczas wywiadówek spotykają się z rodzicami uczniów. Funkcjonariusze omawiają zagrożenia związane z substancjami psychoaktywnymi. W szczególności poruszają tematykę związaną z dopalaczami.

W miniony piątek w Katolickim Gimnazjum i Liceum Ogólnokształcącym im. św. Jadwigi Królowej w Sandomierzu st.asp. Jacek Kulita z Wydziału Prewencji spotkał się z rodzicami podczas wywiadówki. Przy wykorzystaniu filmu profilaktycznego na temat dopalaczy opracowanego przez Komendę Wojewódzką Policji w Kielcach oraz prezentacji multimedialnej uczestniczącym w spotkaniu rodzicom wyjaśniał, co to są dopalacze, w jakich formach mogą występować oraz jakie konsekwencje prawne grożą za ich posiadanie.

Funkcjonariusz sygnalizował zebranym, że jednym z elementów, by uchronić dziecko przed narkotykami może być rozmowa i zainteresowanie rodzica, czym zajmuje się dziecko w czasie wolnym od nauki. Dobry kontakt z opiekunem może ustrzec je przed narkotykami.

Łącznie ponad 50 rodziców wzięło udział w spotkaniu. Policjant informował, aby w przypadku jakichkolwiek wątpliwości lub podejrzeń, że ich dziecko może mieć kontakt z narkotykami, by jak najszybciej skorzystali z pomocy specjalisty.

 

Opr. JK