„Czerwone” – STOP! - Aktualności - KPP Sandomierz

Aktualności

„Czerwone” – STOP!

Policjanci sandomierskiej drogówki prowadzą działania ukierunkowane na poprawę bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Funkcjonariusze mają na celu zapobieganie zdarzeniom drogowym i ograniczenie liczby wypadków.

Pod baczną kontrolą mundurowych są miejsca, w których dochodzi do zdarzeń drogowych, a także przejścia dla pieszych w pobliżu szkół, gdzie dzieci i młodzież podążają do szkoły.  Policjanci zwracają także uwagę na stosowanie się do sygnalizacji świetlnej.

Policyjne kontrole skrzyżowania ul. Lwowskiej z ulicą Portową w Sandomierzu potwierdziły przypadki niestosowania się do przepisów, a także bagatelizowanie sygnalizacji świetlnej przez niektórych kierowców. Na przestrzeni minionego tygodnia na tym skrzyżowaniu funkcjonariusze drogówki ujawnili kilkanaście przypadków wjazdu pojazdem na skrzyżowanie, pomimo iż sygnalizator nadawał czerwone światło.

Takie zachowanie jest bardzo niebezpieczne dla innych uczestników ruchu drogowego, a w szczególności pieszych. Stanowi ono również wykroczenie, kierowca naraża się na wysoki mandat oraz naliczenie punktów karnych. 

Przypominamy, że:

sygnał czerwony – zabrania wjazdu za sygnalizator, a pieszym – wejścia na przejście dla pieszych,
sygnał czerwony z żółtym – zabrania wjazdu za sygnalizator informując jednocześnie o zmianie nadawanego sygnału na zielony,
sygnał zielony (dla pieszych – ciągły) – zezwala na wjazd za sygnalizator, a pieszym – wejście na przejście dla pieszych,
sygnał żółty ciągły – zabrania wjazdu za sygnalizator, chyba że w momencie jego zaświecenia kierujący pojazdem był tak blisko sygnalizatora, że nie mógłby się przed nim zatrzymać bez gwałtownego hamowania, informując jednocześnie o zmianie nadawanego sygnału na czerwony.

Apelujemy, o rozwagę i stosowanie się przepisów ruchu drogowego!

 

Opr. JK

Ładowanie odtwarzacza...
Ładowanie odtwarzacza...