„Dopalacze kradną życie” - z rodzicami o narkotykach - Aktualności - KPP Sandomierz

Aktualności

„Dopalacze kradną życie” - z rodzicami o narkotykach

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Sandomierzu w ramach kampanii społecznej „Trzeba zacząć od dorosłych”, podczas wywiadówek spotykają się z rodzicami uczniów. Funkcjonariusze omawiają zagrożenia związane z substancjami psychoaktywnymi, w szczególności z dopalaczami.

Wczoraj w II Liceum Ogólnokształcącym w Sandomierzu st.asp. Jacek Kulita z Wydziału Prewencji sandomierskiej komendy przy wykorzystaniu prezentacji multimedialnej uczestniczącym w spotkaniu rodzicom wyjaśniał co to są dopalacze, w jakich formach mogą występować oraz jakie konsekwencje prawne grożą  za posiadanie środków psychotropowych oraz substancji psychoaktywnych.

Funkcjonariusz opowiedział zebranym, że jednym z elementów, by uchronić dziecko przed narkotykami może być rozmowa i zainteresowanie rodzica - opiekuna, czym zajmuje się dziecko w czasie wolnym od nauki. Dobry kontakt z rodzicem może ustrzec je przed narkotykami.

Łącznie ponad sto osób wzięło udział w spotkaniu. Policjant informował, aby w przypadku jakichkolwiek wątpliwości lub podejrzeń, że ich dziecko może mieć kontakt z narkotykami, jak najszybciej skorzystali z pomocy specjalisty.

Opr. JK