Zatrzymany handlarz narkotykami - Aktualności - KPP Sandomierz

Aktualności

Zatrzymany handlarz narkotykami

Sandomierscy policjanci zatrzymali 22 - letniego mieszkańca gm. Dwikozy, którego podejrzewają o posiadanie i handel narkotykami. Ustawodawca za ten czyn przewiduje karę od roku do 10 lat pozbawienia wolności.

Policjanci Ogniwa Patrolowo – Interwencyjnego z Komendy Powiatowej Policji w Sandomierzu przed północą patrolowali rejon jednego z osiedli w Sandomierzu. Uwagę funkcjonariuszy przykuło głośne zachowanie przebywających tam mężczyzn. W czasie interwencji jeden z nich nerwowo się zachowywał, co wzbudziło podejrzenia  mundurowych. Ich przypuszczenia, że może on posiadać przy sobie narkotyki szybko potwierdziły się.

Policjanci znaleźli u 22-latka substancję w postaci białego proszku oraz  susz roślinny i wagę. Wstępne badania wykazały, że substancja to amfetamina a susz to marihuana.

Kryminalnych czujność nie zawiodła również w trakcie wykonywania dalszych czynności. Policjanci przypuszczali, że mężczyzna może trudnić się narkotykowym procederem. W jego miejscu zamieszkania zabezpieczyli susz roślinny w ilości ponad 50 gramów, wstępnie zidentyfikowany jako marihuana. Stróże prawa wstępnie ustalili również, że mężczyzna sprzedawał posiadane narkotyki.

Dzisiaj prokurator zastosował wobec 22-latka środek zapobiegawczy w postaci dozoru policyjnego oraz poręczenia majątkowego.

Za handel i posiadanie narkotyków mężczyźnie może grozić od roku do 10 lat pozbawienia wolności.

Opr. J.K.