„Znicz 2015” w powiecie sandomierskim - podsumowanie - Aktualności - KPP Sandomierz

Aktualności

„Znicz 2015” w powiecie sandomierskim - podsumowanie

Od piątku tj. 30 października do 2 listopada na sandomierskich drogach trwała policyjna akcja ,,Znicz 2015’’. Na trasach naszego regionu panował wzmożony ruch, mimo tego szlaki komunikacyjne były przejezdne i ruch odbywał się bez większych utrudnień. Warunki pogodowe sprzyjały wszystkim użytkownikom dróg.

Jak co roku sandomierscy policjanci czuwali nad bezpieczeństwem osób odwiedzających cmentarze. W czasie kontroli drogowych mundurowi zwracali szczególną uwagę na prędkość z jaką poruszali się kierowcy, stan techniczny pojazdów i sposób przewożenia osób, w tym dzieci. Policjanci pomagali kierowcom włączać się do ruchu, a pieszym umożliwiali bezpieczne przejście przez jezdnię.

W czasie trwania akcji na drogach regionu doszło do 13 kolizji i 2 wypadków, w których 2 osoby zostały ranne. Policjanci ujawnili 3 nietrzeźwych kierowców.

Mimo licznych apeli o przestrzeganie przepisów ruchu drogowego m.in. w zakresie prędkości funkcjonariusze ujawnili 84 osoby, które kierowały pojazdami przekraczając  dopuszczalną prędkość. 17- tu kierowcom zatrzymano prawo jazdy.

Niechlubnym rekordzistą okazał się 29 – letni mieszkaniec powiatu kierujący nissanem. Ponad dwukrotnie przekroczył on dopuszczalną prędkość oraz wyprzedzał inne pojazdy przekraczając podwójną linię ciągłą. Policjanci za popełnione wykroczenia nałożyli na niego mandat karny w wysokości 1000 zł oraz naliczyli 20 punktów karnych.

Opr. JK