Trzeci dzień akcji Znicz 2015 w powiecie sandomierskim - Aktualności - KPP Sandomierz

Aktualności

Trzeci dzień akcji Znicz 2015 w powiecie sandomierskim

Od piątku na sandomierskich drogach trwa policyjna akcja ,,Znicz 2015’’. Na trasach naszego regionu panuje wzmożony ruch, jednak szlaki komunikacyjne są przejezdne i ruch odbywa się bez większych utrudnień. Warunki pogodowe są sprzymierzeńcem kierowców, pomimo tego apelujemy o rozwagę, trzeźwość i kierowanie się zasada ograniczonego zaufania.

Od rozpoczęcia akcji ,, Znicz 2015’’, na drogach regionu doszło do 2  wypadków gdzie 2 osoby zostały ranne oraz 13 kolizji. Policjanci ujawnili  2 nietrzeźwych kierowców. Jeden z nich spowodował wypadek a drugi kolizję.

Policjanci apelują do kierowców aby po mimo sprzyjających warunków atmosferycznych nie lekceważyli przepisów ruchu drogowego, by zwracali szczególną uwagę na ograniczenia prędkości i wykonywanie manewrów wyprzedzania w miejscach dozwolonych.

Funkcjonariusze przestrzegają pieszych, aby zwracali uwagę na to jak poruszają się po drogach po zmierzchu, by kierowali się zasadą ,, widzieć i być widocznym’’.  

Policjanci apelują do kierowców i pieszych!

Widząc policjanta kierującego ruchem, bezwzględnie stosujmy się do jego poleceń.

Policjanci pełniący służbę w rejonach cmentarzy i na trasach naszego regionu,  skupiają się przede wszystkim na wspieraniu wszystkich użytkowników ruchu drogowego w bezpiecznym dotarciu do celu,  jednak że nie będą stosować taryfy ulgowej dla kierowców  ignorujących w sposób rażący przepisy ruchu drogowego.  

Opr. JK