Kierowca autobusu stracił prawo jazdy - Aktualności - KPP Sandomierz

Aktualności

Kierowca autobusu stracił prawo jazdy

Policjanci sandomierskiej drogówki w ramach akcji „Znicz 2015” zatrzymali do kontroli pędzący autobus. Kierowca ponad dwukrotnie przekroczył dopuszczalną prędkość w terenie zabudowanym. Mężczyzna stracił prawo jazdy.

Rozpoczęła się akcja „ Znicz 2015”. Jak co roku, sandomierscy policjanci czuwać będą nad bezpieczeństwem osób odwiedzających cmentarze. W czasie kontroli, funkcjonariusze będą zwracać szczególną uwagę na prędkość, z jaką poruszają się kierowcy, stan techniczny pojazdów i sposób przewożenia osób, w tym dzieci. Mundurowi będą również sprawdzać trzeźwość kierowców oraz to, czy nie prowadzą oni pojazdu pod wpływem środków odurzających. Pod czujnym okiem policjantów znajdą się również piesi.

W ramach prowadzonych działań, dzisiaj rano w miejscowości Trzebiesławice na drodze krajowej nr 9. Funkcjonariusze sandomierskiej drogówki dokonywali kontroli prędkości pojazdów.

Wtedy to dostrzegli kursowy autobus pędzący do Warszawy. Okazało się, że  49 -letni kierowca, mieszkaniec Krosna w terenie zabudowanym jechał  z prędkością 102 km/h, gdzie obowiązywała dopuszczalna  prędkość do 50 km/h. W autobusie podróżowało kilkanaście osób.

Policjanci za popełnione wykroczenie zatrzymali prawo jazdy kierowcy, nałożyli na niego mandat karny w wysokości 400 zł oraz naliczyli 10 punktów karnych. Dodatkowo pojazd nie posiadał ważnego badania technicznego.

Teraz przez najbliższe 3 miesiące mężczyzna nie będzie mógł kierować pojazdami.

Sandomierska Policja apeluje!
Zachowajmy rozsądek, nie spieszmy się, zdejmijmy nogę z gazu i pomyślmy o własnym bezpieczeństwie i szczęśliwym powrocie do domu.

Opr. JK