Zmiany w organizacji ruchu - Znicz 2015 - Aktualności - KPP Sandomierz

Aktualności

Zmiany w organizacji ruchu - Znicz 2015

W związku ze zbliżającym się Dniem Wszystkich Świętych w dniach od 30 października do 2 listopada br. sandomierska Policja będzie prowadzić działania pod hasłem "Znicz 2015" ukierunkowane na bezpieczeństwo użytkowników dróg. Z uwagi na przewidywane wzmożenie natężenia ruchu pojazdów oraz pieszych apelujemy o zachowanie szczególnej ostrożności w rejonach cmentarzy.

W Sandomierzu kierujący muszą być przygotowani na tymczasowe zmiany oznakowań na ul. Lubelskiej - droga W777 i K-77 w okolicy Cmentarza Krukowskiego, jadąc w kierunku Lublina od skrzyżowania ulicy Kwiatkowskiego z ul. Lubelską (z sygnalizacja świetlną) po obu stronach (na odcinku około 300) do skrzyżowania z ul. Ogrodniczą i Młyńską, w tych dniach będzie obowiązywał bezwzględny zakaz zatrzymywania się i postoju. Parkowanie pojazdów będzie możliwe na parkingu, po stronie prawej,  bezpośredni przy cmentarzu.

Kolejna zmiana w organizacji ruchu będzie na ul. Długiej i ul. Dobkiewicza. Na ul. Długiej na odcinku od ul. Lubelskiej do skrzyżowania z ul. Dobkiewicza, będzie obowiązywał ruch jednokierunkowy. Zakaz zatrzymywania się po lewej stronie na ul. Długiej, będzie obowiązywał na odcinku od  skrzyżowania z ul. Dobkiewicza do skrzyżowania ul. Milberta. Natomiast zakaz zatrzymywania się po obu stronach drogi będzie obowiązywał na ul. Dobkiewicza, na odcinku od skrzyżowania z ul. Długą do skrzyżowania z ul. Schinzla.

Przewidywane utrudnienia w ruchu mogą wystąpić także na drodze krajowej K-79 w miejscowościach: Samborzec i Łoniów oraz na drodze powiatowej P-0782T w miejscowościach: Obrazów i Świątniki. Przypominamy, by kierujący bezwzględnie podporządkowywali się poleceniom wydawanym przez policjantów kierujących ruchem.

Informacja dla podróżujących środkami komunikacji miejskiej:

Przystanek dla autobusów przy Cmentarzu Krukowskim na ul. Lubelskiej tymczasowo zostanie przeniesiony na ul. Kwiatkowskiego u zbiegu z ul. Lubelską.

Sandomierscy policjanci będą czuwać nad bezpieczeństwem pieszych użytkowników dróg w miejscach przy głównych trasach komunikacyjnych, a także reagować będą na wszelkie naruszenia obowiązujących przepisów w zakresie ruchu drogowego, przez kierujących i pieszych.

Pamiętajmy!
Wybierając się w długą podróż, bądźmy wypoczęci. Trasę pokonujmy etapami, robiąc co pewien czas przerwę na odpoczynek. W podróży dopilnujmy, żeby wszyscy pasażerowie mieli zapięte pasy bezpieczeństwa, sami także o tym nie zapominajmy!
By zapewnić płynność ruchu i bezpieczeństwo w rejonach cmentarzy, na drogach dojazdowych do nich i na głównych trasach komunikacyjnych, policjanci apelują do wszystkich kierowców:

• Zachowujmy szczególną ostrożność w rejonach cmentarzy i wszędzie tam, gdzie w tym szczególnym okresie występować będzie zwiększone natężenie ruchu pieszych,

• Prowadząc samochód nie jedźmy na pamięć. Zwracajmy uwagę na obowiązujące znaki drogowe, głównie w rejonie nekropolii. W okresie tym wprowadzone zostaną zmiany w organizacji ruchu,

• Parkujmy samochód tylko w miejscach do tego wyznaczonych, w sposób umożliwiający ruch pieszych i innych pojazdów,

• Pamiętajmy - polecenia policjanta kierującego ruchem są ważniejsze od sygnałów świetlnych i znaków drogowych! Jeżeli policjant zabroni wjazdu, to nie ma czasu na dyskusje i wdawanie się w polemikę. Trzeba stosować się do poleceń.
Aby w tych dniach nie paść ofiarą przestępstw, zwróćmy uwagę na swoje rzeczy osobiste i zabezpieczmy pozostawione bez nadzoru mieszkania:

1. Zwracajmy baczną uwagę na nasze torebki czy siatki - bagaż pozostawiony bez opieki, nawet na krótki czas, szybko może "zmienić" właściciela. Jadąc autobusem, szczególnie przy wsiadaniu i wysiadaniu, nie traćmy kontaktu wzrokowego ze swoimi rzeczami osobistymi.

2. Nie pozostawiajmy w zaparkowanym samochodzie wartościowych przedmiotów w widocznym miejscu. Mogę one stać się łatwym łupem złodziei.

3. Wyjeżdżając z domu do rodziny lub na groby, pamiętajmy o dokładnym pozamykaniu drzwi i okien. Poprośmy sąsiadów o doglądanie naszego mieszkania podczas naszej nieobecności. W przypadku, kiedy mimo wszystko dojdzie do włamania, pamiętajmy żeby nie robić w mieszkaniu żadnych porządków - w ten sposób możemy zatrzeć ślady należące do złodziei. Jak najszybciej zadzwońmy na policję.

4. Uważajmy także na oszustów, którzy prosząc o wsparcie, wykorzystują różne metody działania. Przypominamy, że prawdziwi kwestorzy posiadają identyfikatory i zaplombowane puszki, a o prowadzonych akcjach charytatywnych informują m.in. parafie i lokalne media.

Sandomierska Policja apeluje!
Zachowajmy rozsądek, nie spieszmy się, zdejmijmy nogę z gazu i pomyślmy o własnym bezpieczeństwie i szczęśliwym powrocie do domu.

Opr. JK