Przed dniem Wszystkich Świętych wolniej i bezpiecznie do celu - Aktualności - KPP Sandomierz

Aktualności

Przed dniem Wszystkich Świętych wolniej i bezpiecznie do celu

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego sandomierskiej komendy w minionym tygodniu zatrzymali 24 kierowców, którzy przekroczyli o ponad 50 km/h dopuszczalną prędkość w terenie zabudowanym. Wszyscy stracili już prawo jazdy.

W ubiegłym tygodniu, funkcjonariusze sandomierskiej drogówki prowadzili działania ukierunkowane na bezpieczeństwo w ruchu drogowym. Policjanci prowadzili m.in. kontrole  prędkości pojazdów, których  kierujący przekraczali dozwoloną  prędkość. Efektem tych działań było zatrzymanie 24 kierowcom uprawnień do kierowania pojazdami, za ponad dwukrotne przekroczenie prędkości w terenie zabudowanym.

W tygodniu przed dniem  Wszystkich Świętych. Na drogach pojawi się więcej samochodów. Dotarcie na czas do celu nie idzie w parze z nasilonym ruchem pojazdów. Mimo tego  niektórzy kierowcy będą mocniej wciskać pedał gazu.

Sandomierscy policjanci będą prowadzić działania pod hasłem "Znicz 2015", ukierunkowane na bezpieczeństwo użytkowników dróg. Policjanci będą pomagać kierowcom włączać się do ruchu a pieszym umożliwiać bezpieczne przejście przez jezdnię.

Oprócz tego funkcjonariusze będą zwracać szczególną uwagę na prędkość, z jaką poruszają się kierowcy, stan techniczny pojazdów i sposób przewożenia osób, w tym dzieci.

Apelujemy do użytkowników dróg o trzeźwość, rozsądek, odpowiedzialność i używanie odblasków przez pieszych podczas korzystania z dróg. Pamiętajmy, że tylko prawidłowe  zachowania pomagają w poprawie bezpieczeństwa na drodze i zachowanie szczególnej ostrożności na drogach dojazdowych w rejonie cmentarzy i przestrzeganie przepisów ruchu drogowego !

Wszystkim użytkownikom dróg życzymy -  „Szerokiej drogi”

 

Opr. JK