Międzynarodowy Dzień Mediacji - Aktualności - KPP Sandomierz

Aktualności

Międzynarodowy Dzień Mediacji

W dniach od 12 do 17 października 2015 roku po raz kolejny w całej Polsce będziemy obchodzić Tydzień Mediacji. Jest to inicjatywa Ministerstwa Sprawiedliwości organizowana w związku z Międzynarodowym Dniem Mediacji. Od 2005 roku jest on obchodzony na całym świecie w każdy trzeci czwartek października. W Polsce już po raz drugi, obchody będą rozszerzone na cały tydzień.

Mediacja to próba doprowadzenia do ugodowego, satysfakcjonującego obie strony rozwiązania konfliktu na drodze dobrowolnych negocjacji prowadzonych przy udziale trzeciej osoby, neutralnej wobec stron i ich konfliktu, czyli mediatora, który wspiera przebieg negocjacji, łagodzi powstające napięcia i pomaga – nie narzucając jednak żadnego rozwiązania – w wypracowaniu kompromisu.

Przez tydzień od 12 do 17 października, na terenie całego kraju odbędą się spotkania,  konferencje oraz seminaria poświęcone zagadnieniu mediacji. Jednym z celów tych działań jest możliwość spotkania z mediatorem i uzyskania informacji, co zrobić, żeby skorzystać z mediacji, jak przebiega postępowanie mediacyjne i jakie przynosi korzyści.

Dowiedz się więcej

Źródło: Ministerstwo Sprawiedliwości/Sąd Okręgowy w Kielcach