Zachowaj ostrożność podczas opadów atmosferycznych - Aktualności - KPP Sandomierz

Aktualności

Zachowaj ostrożność podczas opadów atmosferycznych

Zmieniająca się aura w okresie jesienno – zimowym wymusza niejako na kierowcach inny styl jazdy. Pamiętajmy, że opady atmosferyczne do tego niska temperatura powodują, że warunki jazdy mogą nagle ulec pogorszeniu, a na drogach będzie ślisko. Kierowcy poruszający się w takich warunkach powinni zachować szczególną ostrożność.

Pierwsze opady śniegu zaskoczyły niektórych kierowców. Dodatkowo przygruntowa ujemna temperatura może powodować miejscowe oblodzenie. Podczas takich warunków dochodzi do większej ilości zdarzeń w ruchu drogowym.

Apelujemy!

Piesi podczas przechodzenia na drugą stronę jezdni powinien upewnić się, czy jadący pojazd jest wystarczająco daleko bądź zatrzymał się by można bezpiecznie przejść na drugą stronę jezdni. Kierowcy poruszający się w takich warunkach powinni zachować szczególną ostrożność.  

Przypominamy, że w zmiennych warunkach pogodowych, opadach atmosferycznych warto zastosować się do poniższych zasad:


1. Kierując pojazdem pamiętajmy, że wszelkie manewry na śliskiej nawierzchni związane ze zmianą prędkości i kierunku jazdy wymagają na ogół znacznie więcej czasu.
2. Zwracajmy uwagę na komunikaty dotyczące prognozy pogody i stanu dróg przed wyruszeniem w drogę.
3. Przed jazdą powinniśmy oczyścić z zewnątrz i od środka wszystkie szyby, utrzymywać je w czystości podczas jazdy.
4. Regularnie czyśćmy szkła wszystkich reflektorów.
5. Pamiętajmy o włączeniu świateł w pojeździe.
6. Poruszajmy się wolniej, nie przeceniajmy własnych umiejętności.
7. Utrzymujmy bezpieczną odległość między jadącymi pojazdami i pamiętajmy, że droga hamowania przy śliskiej nawierzchni i padającym deszczu lub śniegu jest wydłużona.
8. Zachowajmy szczególną ostrożność na drogach.

Opr. JK