Odpowiedzą za kradzież w sadach - Aktualności - KPP Sandomierz

Aktualności

Odpowiedzą za kradzież w sadach

Sandomierscy policjanci zatrzymali 22 -letniego mężczyznę, podejrzanego o kradzież drzewek owocowych w gminie Łoniów. Za swój czyn odpowie przed sądem. Za kradzież grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Jesień w powiecie sandomierskim jest sezonem zbioru jabłek, a także nasadzeń nowych drzewek owocowych. Niestety, niektórzy nie wykazują chęci do pracy, kradnąc próbują łatwego zysku. Czujność mieszkańców jest nieodzownym elementem, który pomaga w eliminowaniu niewłaściwych zachowań.

Do zdarzenia doszło pod koniec września. Z jednego z pól na ternie gminy Łoniów skradziono świeżo posadzone drzewka jabłoni. Okazało się, że łupem złodzieja padło blisko 100 sztuk młodych drzewek.

W ubiegłym tygodniu koprzywniccy kryminalni ustalili, że kradzieży dokonał mężczyzna poruszający się pojazdem m-ki BMW. Ustalenia w sprawie doprowadziły do 22 –letniego mieszkańca gminy Łoniów. Podczas przeszukania jego posesji policjanci odzyskali wcześniej skradzione drzewka jabłoni. Wróciły one do właściciela.

Inna kradzież, tym razem jabłek, miała miejsce na przełomie września i października w gminie Obrazów. Do policjantów trafiła informacja, że nieznani sprawcy ukradli jabłka. Ich łupem padło około 3,5 tony owoców. Policjanci ustalili, że związek z kradzieżami ma trzech osiemnastolatków. Okazało się, że mężczyźni łup przewozili na skup. Teraz odpowiedzą za kradzież. Może im grozić kara do 5 lat pozbawienia wolności.

 

Opr. JK