Zmiany dla rowerzystów - Aktualności - KPP Sandomierz

Aktualności

Zmiany dla rowerzystów

Rowerzyści będą mogli poruszać się pod „prąd” ulicą jednokierunkową, to jedna z wprowadzonych zmian w przepisach, które wejdą w życie od jutra.

Dla niektórych użytkowników dróg rower jest tanim i wygodnym środkiem komunikacji, szczególnie kiedy dotyczy to zatłoczonych miast. Zdrowo, ekologicznie, bez korków - to tylko niektóre zalety podróżowania do pracy rowerem.

Jedną z wprowadzonych zmian jest możliwość jazdy pod prąd ulicą jednokierunkową. Nie znaczy to, że wszystkie jednokierunkowe ulice automatycznie można będzie przemierzać rowerem w odwrotną stronę. Muszą one być odpowiednio oznakowane. Pod znakiem informacyjnym D-3 „Droga jednokierunkowa” lub B-2 „Zakaz wjazdu” powinna znajdować się tabliczka do znaku T-22 informująca o możliwości jazdy rowerem jednośladowym. 

Takie oznakowanie pojawi się przy ulicach, gdzie rzadziej jeżdżą samochody. Rowerzyści będą mogli jeździć w dwóch kierunkach, dzięki czemu będą mogli ominąć zatłoczone arterie, szybciej i bezpiecznie dotrzeć do celu. Po jednokierunkowych uliczkach w obu kierunkach, zgodnie z prawostronnym ruchem, będą mogli poruszać się wszyscy rowerzyści, również z doczepioną do roweru z przyczepką.

 

Opr.JK