„Prędkość” - podsumowanie - Aktualności - KPP Sandomierz

Aktualności

„Prędkość” - podsumowanie

Sandomierscy stróże prawa w trosce o bezpieczeństwo w ruchu drogowym konsekwentnie egzekwują od jego wszystkich uczestników przestrzeganie obowiązujących przepisów prawa. Na terenie naszego powiatu, prowadzone są działania pn. „Prędkość”. Przypominamy, że rażące łamanie przepisów przez kierujących, skutkuje zatrzymaniem uprawnień do prowadzenia pojazdów.

Od czasu,  kiedy zostały znowelizowane przepisy prawa o ruchu drogowym w zakresie przekraczania prędkości w celu zminimalizowania ilości zdarzeń drogowych sandomierscy policjanci Wydziału Ruchu Drogowego konsekwentnie egzekwują od kierujących przestrzeganie prawa o ruchu drogowym. Dotychczas mundurowi zatrzymali 431 praw jazdy. Niestety zdarzają się kierowcy, którzy w dalszym ciągu drogę traktują jak tor wyścigowy.

Najwięcej tragicznych wypadków to skutek jazdy z nadmierną prędkością, brawury i kierowania pojazdami po spożyciu alkoholu. Z tego powodu na drogach giną nie tylko kierujący samochodami i ich pasażerowie, ale także piesi.

W miniony piątek na terenie naszego powiatu, prowadzone były działania pn. „Prędkość”.  W ciągu jednego dnia policjanci drogówki ujawnili 39 kierowców, którzy  przekroczyli dopuszczalną prędkość. W ośmiu przypadkach mundurowi zatrzymali prawo jazdy.

Pragniemy przypomnieć, że nasze działania mają na celu m.in. uświadomienie wszystkim, jak poważne konsekwencje powoduje takie postępowanie. Przypominamy, że drogi krajowe i wojewódzkie na terenie powiatu sandomierskiego przebiegające przez miejscowości: Borek Klimontowski, Wólka Gieraszowska, Trzebiesławice, Łążek, Winiary objęte są szczególnym nadzorem z uwagi na wypadki drogowe  ze skutkiem śmiertelnym, które miały miejsce w przeszłości. Policjanci prowadzą na nich między innymi kontrole pomiaru prędkości.

Apelujemy do wszystkich kierowców o rozwagę i trzeźwość za kierownicą.

Opr. JK