Apelujemy o ostrożność - Aktualności - KPP Sandomierz

Aktualności

Apelujemy o ostrożność

Jesień to czas leśnych spacerów połączonych z grzybobraniem. Korzystając z tej aktywnej formy leśnego wypoczynku należy pamiętać o bezpieczeństwie swoim i bliskich. Właśnie w tym okresie nasila się ilość osób zaginionych w terenach gęsto zadrzewionych. W piątek w gminie Małogoszcz 45 policjantów poszukiwało zaginionego 86-latka.

W piątkowe późne popołudnie dyżurny jędrzejowskiej policji został powiadomiony przez zaniepokojoną rodzinę o niepowrocie do miejsca zamieszkania 86 latka, który wybrał się na grzyby.  Na miejsce zostali natychmiast skierowani jędrzejowscy i kieleccy policjanci. Stróże prawa bez zwłoki przystąpili do sprawdzania pobliskich lasów. Gęsta roślinność oraz opady deszczu znacznie utrudniały poszukiwania.  W działaniach wzięło udział 45 policjantów oraz rodzina i znajomi 86 latka. Około północy zaginiony został odnaleziony cały i zdrowy.

Przypominamy! Zaginięcie osoby należy zgłosić natychmiast, zwłoka to niebezpieczeństwo dla osoby zaginionej. Wybierając się gdzieś należy mieć ze sobą telefon komórkowy oraz powiadomić rodzinę lub znajomych o celu wycieczki czy spaceru oraz przypuszczalnym czasie powrotu. Takie informacje przekazane przez zgłaszającego w pierwszej fazie poszukiwań umożliwiają zorganizowanie i właściwe zadysponowanie posiadanych środków technicznych i osobowych. 

Opr: MK