Policyjna interwencja znajdzie finał w sądzie - Aktualności - KPP Sandomierz

Aktualności

Policyjna interwencja znajdzie finał w sądzie

Sandomierscy policjanci podejrzewają 45-letniego mieszkańca gminy Obrazów o kierowanie pojazdem pod wpływem alkoholu. Ponadto o kierowanie gróźb wobec osób uczestniczących i znieważenie interweniujących policjantów. Za popełnione przestępstwa kodeks karny przewiduje karę nawet do 3 lat pozbawienia wolności.

Do zdarzenia doszło wczoraj przed południem na drodze krajowej w gminie Obrazów. Policjanci otrzymali telefoniczne zgłoszenie, z którego wynikało, że kierowca audi  którego zachowanie świadczyło, że może znajdować się pod wpływem alkoholu.

Na miejscu policjanci ustalili, że 29-letni kierowca z powiatu staszowskiego jadąc oplem w kierunku Opatowa wyprzedził audi. Potem audi wyprzedziło jego pojazd. Kiedy ponownie próbował je wyprzedzić, kierujący na to nie pozwalał. W momencie, gdy zaparkował przed sklepem 29-latek poczuł od kierującego audi alkohol i chciał odebrać mu kluczyki, by uniemożliwić dalszą jazdę, jednak to mu się nie udało. Audi przejechało na posesję, a kierowca opla za nim, gdzie również przybyli wezwani przez niego policjanci. Jeszcze przed przybyciem patrolu między mężczyznami doszło do sprzeczki. Wstępne ustalenia wskazują, że pod adresem 29-latka padły groźby. Gdy policjanci chcieli skontrolować trzeźwość 45-latka z audi, ten odmówił poddania się badaniu. Zachowywał się agresywnie.

W trakcie prowadzonej przez policjantów interwencji 45-latek ubliżał funkcjonariuszom, a jednego z nich opluł. Wezwana na miejsce karetka przewiozła do szpitala, gdzie pozostał pod opieką lekarzy. Pobrana od niego krew pozwoli na zbadanie stanu jego trzeźwości.

Teraz mężczyzna odpowie grozić mu może kara nawet do 3 lat pozbawienia wolności.  

Opr. JK