Aktualności

Przekroczył prędkość o 66 km/h, odpowie za wręczenie ,,łapówki’’

W sobotę wieczorem policjanci sandomierskiej drogówki zatrzymali 60-letniego kierowcę osobowego Audi, który przekroczył dopuszczalną prędkość w terenie zabudowanym o 66 km/h. Mężczyzna chcąc uniknąć odpowiedzialności za popełnione wykroczenie, wręczył mundurowym łapówkę w kwocie 200 złotych. Za swój czyn odpowie przed sądem, może mu grozić nawet 10 lat pozbawienia wolności.

Do zdarzenia doszło w miejscowości Trzebiesławice na drodze krajowej nr 9. Funkcjonariusze sandomierskiej drogówki dokonywali kontroli prędkości pojazdów. Wtedy to osobowe Audi w terenie zabudowanym pędziło z prędkością 116 km/h, gdzie obowiązywała prędkość do 50 km/h.

Policjanci za popełnione wykroczenie zatrzymali prawo jazdy kierowcy, nałożyli na niego mandat karny w wysokości 400 zł oraz naliczyli 10 punktów karnych. W trakcie wykonywania czynności mieszkaniec powiatu tarnowskiego wręczył  policjantowi białą kopertę tłumacząc, że w ten sposób chce to załatwić. W kopercie policjanci ujawnili dwa banknoty o nominale po sto złotych.

60–letni kierujący Audi został zatrzymany. Wręczenie korzyści majątkowej za odstąpienie od czynności służbowych jest przestępstwem, za które grozi nawet 10 lat pozbawienia wolności.

 

Opr. JO