Z cmentarnym elementem na bankomat - Aktualności - KPP Sandomierz

Aktualności

Z cmentarnym elementem na bankomat

Wczoraj rano policjanci z Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Sandomierzu zatrzymali 31 –latka. Funkcjonariusze podejrzewają, że dokonał kradzieży na cmentarzu oraz usiłował włamać się do bankomatu. Teraz odpowie za swoje czyny. Może mu grozić kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Wczoraj rano policjanci otrzymali zgłoszenie, że w jednym z bankomatów na terenie miasta miała miejsce próba zabrania gotówki. Na miejscu stróże prawa potwierdzili, że w podajniku pieniędzy tkwi metalowy przedmiot.

Drobiazgowa praca funkcjonariuszy oraz wnikliwa analiza zebranych dowodów szybko przyniosła efekty. Policjanci ustalili osobę mającą związek z tym przestępstwem. Już kilka godzin od momentu zgłoszenia został zatrzymany nietrzeźwy 31 – latek. Badanie na zawartość alkoholu wykazało ponad promil w jego organizmie. Ostatnio zamieszkiwał on w gminie Dwikozy. Jednak ostatnią noc spędził w policyjnym areszcie.

Policjanci ustalili, że mężczyzna wcześniej wyrwał na cmentarzu metalowy element pomnika, a następnie próbował nim sforsować zabezpieczenie bankomatu. Dzisiaj 31 – latek złoży wyjaśnienia.

Teraz nie uniknie on odpowiedzialności przed sądem. Może mu grozić kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

Opr. JK