By bezpiecznie dotrzeć do szkoły, domu, czy babci... - Aktualności - KPP Sandomierz

Aktualności

By bezpiecznie dotrzeć do szkoły, domu, czy babci...

W najbliższy wtorek, 1 września- początek roku szkolnego. Tysiące dzieci i młodzieży wyruszy w drogę do szkoły. Warto zadbać o ich bezpieczeństwo.

Jak co roku policjanci naszego województwa podejmują konkretne działania, które mają na celu wyczulić rozbawione jeszcze po wakacjach dzieci na zagrożenia czyhające na ruchliwych drogach. Będą min. kontrolować stan trzeźwości kierowców przewożących dzieci, monitorować tereny przyszkolne ze szczególnym zwróceniem uwagi na prawidłowe ustawienie znaków drogowych.

W tym roku w świętokrzyskiem naukę rozpocznie około 12 tysięcy pierwszaków. W czasie zajęć lekcyjnych policjanci opowiadać im będą o zasadach poruszania się po drogach, wyjaśniać  znaki drogowe. 

Mimo działań policji rodzice nie mogą czuć się zwolnieni z obowiązku zapewnienia bezpieczeństwa swoim pociechom. Przed rozpoczęciem roku szkolnego należy dziecku   pokazać nie najkrótszą , ale najmniej zagrożoną drogę do szkoły. Tą drogą wspólnie z dziećmi powinni kilkakrotnie przejść utrwalając im prawidłowe zachowanie.

Opr: AZB

Źródło: WRD KWP w Kielcach