Kierowca ciężarówki zatrzymany za próbę wręczenia łapówki - Aktualności - KPP Sandomierz

Aktualności

Kierowca ciężarówki zatrzymany za próbę wręczenia łapówki

Dzisiaj rano policjanci sandomierskiej drogówki zatrzymali kierowcę ciężarówki. Mężczyzna chcąc uniknąć odpowiedzialności za popełnione drogowe wykroczenie, chciał wręczyć mundurowym łapówkę i natychmiast został zatrzymany. Teraz odpowie przed sądem. Za to przestępstwo może mu grozić kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Do zdarzenia doszło na drodze krajowej nr 77 w miejscowości Kleczanów. Funkcjonariusze dokonywali tam pomiar prędkości. Wtedy to ciężarowe Volvo w terenie zabudowanym pędziło z prędkością 86 km w terenie zabudowanym, gdzie obowiązywała prędkość do 50 km/h.

Policjanci za popełnione wykroczenie nałożyli na kierowcę mandat karny w wysokości 200 zł oraz naliczyli punkty karne. Mężczyzna został zatrzymany, kiedy chcąc uniknąć odpowiedzialności za popełnione wykroczenie, próbował wręczyć stróżom 100 złotowy banknot, w zamian za odstąpienie od prawnych czynności służbowych.

Teraz 31 –latek odpowie nie tylko za popełnione wykroczenie drogowe, ale również za przestępstwo jakiego się dopuścił. Może mu grozić kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.  

Opr. JK