Sierpniowy "Bezpieczny Weekend" - Aktualności - KPP Sandomierz

Aktualności

Sierpniowy "Bezpieczny Weekend"

Sierpniowy świąteczny weekend za nami. Jak co roku nad bezpieczeństwem wypoczywających czuwało przeszło 1300 policjantów. Od piątku do niedzieli doszło do 12 wypadków, w których 16 osób zostało rannych. Funkcjonariusze zatrzymali 47 nietrzeźwych kierujących.

Podczas świątecznego sierpniowego weekendu, tak jak i w latach poprzednich, nad bezpieczeństwem osób wybierających się na wypoczynek czuwali policjanci m.in z drogówki. Na trasach wylotowych z miast można było spotkać więcej patroli. Funkcjonariusze sprawdzali, czy kierujący poruszają się zgodnie z przepisami i dozwoloną prędkością.

Policjanci kontrolowali także stan trzeźwości kierujących, stan techniczny pojazdów oraz czy wszyscy podróżujący mają zapięte pasy, a dzieci przewożone są w fotelikach. Na trasach były obecne także radiowozy nieoznakowane wyposażone w wideorejestratory.

Od piątku do niedzieli doszło do 12 wypadków, w których nikt nie zginął, natomiast 16 osób zostało rannych. Jak zwykle najczęstszą przyczyną zdarzeń drogowych była nadmierna prędkość, nieprawidłowe wyprzedzanie, nieustąpienie pierwszeństwa przejazdu oraz kierowanie pojazdem pod wpływem alkoholu. Funkcjonariusze zatrzymali 47 nietrzeźwych kierowców.

 

BEZPIECZNY WEEKEND

 

2014 (4 dni)

2015 (3 dni)

Wypadki

17

12

Zabici

0

0

Ranni

20

16

Kolizje

109

70

Nierezeźwi kierujący

79

47

 

Opr. DJ

Źródło: KWP w Kielcach