Trzykrotnie przekroczył dopuszczalną prędkość - Aktualności - KPP Sandomierz

Aktualności

Trzykrotnie przekroczył dopuszczalną prędkość

Sandomierscy stróże prawa w trosce o bezpieczeństwo w ruchu drogowym konsekwentnie egzekwują od jego wszystkich uczestników przestrzeganie obowiązujących przepisów prawa. Przypominamy, że rażące łamanie przepisów przez kierujących, skutkuje zatrzymaniem uprawnień do prowadzenia pojazdów.

Najwięcej tragicznych wypadków to skutek nadmiernej prędkości, brawury i jazdy po spożyciu alkoholu. Od czasu,  kiedy zostały znowelizowane przepisy prawa o ruchu drogowym w zakresie przekraczania prędkości w celu zminimalizowania ilości zdarzeń drogowych sandomierscy policjanci Wydziału Ruchu Drogowego konsekwentnie egzekwują od kierujących przestrzeganie prawa o ruchu drogowym. Niestety zdarzają się kierowcy, którzy w dalszym ciągu drogę traktują jak tor wyścigowy.

W minioną niedzielę w miejscowości Trzebiesławice w gminie Łoniów policjanci ruchu drogowego kontrolując prędkość poruszających się pojazdów, zatrzymali do kontroli drogowej kierowcę renaulta.  Okazał się nim 26 – letni mieszkaniec powiatu radomskiego. Mężczyzna jechał w terenie zabudowanym z prędkością ponad 150 km/h. Mundurowi zatrzymali kierującemu prawo jazdy, ponadto ukarali go mandatem karnym.

Przypominamy, że drogi krajowe i wojewódzkie na terenie powiatu sandomierskiego przebiegające przez miejscowości: Borek Klimontowski, Wólka Gieraszowska, Trzebiesławice, Łążek, Winiary objęte są szczególnym nadzorem z uwagi na wypadki drogowe  ze skutkiem śmiertelnym, które miały miejsce w przeszłości. Policjanci prowadzą na nich między innymi kontrole pomiaru prędkości.

Apelujemy do wszystkich kierowców o rozwagę i trzeźwość za kierownicą.

 

Opr. JK

Ładowanie odtwarzacza...