Kierowca z 3 promilami za kierownicą - Aktualności - KPP Sandomierz

Aktualności

Kierowca z 3 promilami za kierownicą

Do 2 lat więzienia może grozić 48-letniej mieszkance Sandomierza, która kierowała samochodem mając ponad 3 promile alkoholu w organizmie. Do całej sytuacji doszło wczorajszej nocy.

Dyżurny z Komendy Powiatowej Policji w Sandomierzu otrzymał zgłoszenie o niebezpiecznej jeździe kierowcy Citroena. Z przekazanych informacji wynikało, iż rozmówca był zmuszony zjechać z drogi, by uniknąć zderzenia z osobowym citroenem. Kierowca, który „uciekł” od zderzenia postanowił pojechać za citroenem i ostatecznie wskazać policjantom jego miejsce postoju.

Przybili na miejsce funkcjonariusze zauważyli siedzącą za kierownicą 48 – letnią mieszkankę Sandomierza. Kobieta była nietrzeźwa. Badanie na zawartość alkoholu wykazało ponad 3 promile w jej organizmie. Mundurowi zatrzymali jej prawo jazdy. Natomiast teraz kobieta za swoje zachowanie odpowie przed sądem.

Przypominamy, że kierowcy którzy prowadzą pojazd pod wpływem alkoholu stanowią wielkie zagrożenie dla innych uczestników ruchu drogowego. Ponadto kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości to przestępstwo zagrożone karą pozbawienia wolności do dwóch lat, ograniczenia wolności lub grzywny oraz zakazem prowadzenia pojazdów.

 

Opr. JK