Z promilami bez uprawnień, nie swoim autem - Aktualności - KPP Sandomierz

Aktualności

Z promilami bez uprawnień, nie swoim autem

Blisko 3 promile alkoholu w organizmie miał mężczyzna zatrzymany przez policjantów, który kierował pojazdem m-ki Opel Astra. Wcześniej dokonał on jego zaboru. Mężczyzna odpowie za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości oraz kradzież pojazdu. Grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Wczoraj po południu dyżurny otrzymał zgłoszenie o kradzieży pojazdu w miejscowości Szczytniki w gminie Dwikozy. Skierowany na miejsce  patrol ustalił, że trzej młodzi mężczyźni wspólnie spożywali alkohol, po czym usnęli. Kiedy się obudzili nie było z nimi 21 – letniego mieszkańca gminy Dwikozy, nie było też pojazdu, który stał zaparkowany przed posesją.

Mundurowi ustalili, że kluczyki zabrał ich kompan i bez zgody użytkownika odjechał nie swoim autem. Okazało się, że mężczyzna po drodze uszkodził przód pojazdu. Mimo tego zdołał nim dojechać na swoją posesję, gdzie porzucił pojazd i oddalił się.

Policjanci prowadząc czynności poszukiwawcze po kilkudziesięciu minutach zatrzymali młodego mężczyznę. Badanie jego stanu trzeźwości wykazało blisko 3 promile alkoholu w organizmie. Ponadto okazało się, że młody mężczyzna nie ma uprawnień do kierowania pojazdami mechanicznymi.

Mężczyzna noc spędził w policyjnym areszcie. Teraz odpowie za kierowanie pojazdem bez uprawnień, w stanie nietrzeźwości oraz za kradzież pojazdu. Grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności wysoka grzywna oraz zakaz kierowania pojazdami na wiele lat.

 

Opr. JK