Podsumowanie weekendu - Aktualności - KPP Sandomierz

Aktualności

Podsumowanie weekendu

Tylko w minioną sobotę i niedzielę w Polsce utonęły 34 osoby. To kolejny tak tragiczny weekend w czasie tegorocznych wakacji. Jeszcze więcej osób, bo aż 37, straciło życie w wolne dni 4 i 5 lipca. W lipcu i sierpniu tego roku utonęło łącznie 189 osób. Apelujemy o rozwagę nad wodą!

Statystyki mówią same za siebie – tylko w ten weekend utonęły 34 osoby. To o 22 więcej niż w tym samym czasie zginęło w wypadkach drogowych! Piękna pogoda zachęca do kąpieli, jednak wakacyjna beztroska nie zwalnia nas z obowiązku dbania o bezpieczeństwo własne oraz najmłodszych, przebywających pod naszą opieką.

Od początku maja 2015 roku w Polsce utonęło 267 osób. W samym lipcu ludzi, którzy stracili życie w ten sposób, było aż 126. Sierpień może pobić ten niechlubny rekord – przez pierwsze 9 dni tego miesiąca utopiły się aż 63 osoby. Wiele z nich było pod wpływem alkoholu.

Przypominamy o podstawowych zasadach bezpieczeństwa, których należy przestrzegać podczas wypoczynku nad wodą:  http://www.policja.pl/pol/aktualnosci/99060,Apel-o-rozwage-nad-woda.html

Źródło: KGP