Z pasażerami i promilami - Aktualności - KPP Sandomierz

Aktualności

Z pasażerami i promilami

Policjanci sandomierskiej drogówki zatrzymali do kontroli busa, którego kierujący w terenie zabudowanym, gdzie obowiązuje ograniczenie do 50 km/h, jechał z prędkością 81 km/h. Kierowca był nietrzeźwy i przewoził pasażerów. W myśl obowiązujących przepisów mężczyzna stracił prawo jazdy. Teraz grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności, wysoka grzywna oraz zakaz kierowania pojazdami nawet do 10 lat.

Dzisiaj policjanci sandomierskiej drogówki prowadzili pomiar prędkości pojazdów na drodze krajowej nr 77. Kilka minut przed godziną dziewiątą w miejscowości Kleczanów zatrzymali do kontroli busa relacji Kielce – Sandomierz,  którego kierujący w terenie zabudowanym jechał z prędkością o 31 km/h więcej  niż pozwalają  na to przepisy. Dodatkowo okazało się, że 45– letni kierowca busa jest nietrzeźwy. Badanie jego stanu trzeźwości wykazało blisko 0,6 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Ponadto przewoził on pięciu pasażerów.

Teraz mężczyzna za swoje postępowanie odpowie przed sądem. Grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności, wysoka grzywna oraz zakaz kierowania pojazdami nawet do 10 lat.  

 

Opr. JK