Dopalacze kradną życie - Aktualności - KPP Sandomierz

Aktualności

Dopalacze kradną życie

Sandomierscy policjanci w ramach akcji „Bezpieczne wakacje” prowadzą spotkania z młodzieżą wypoczywającą na koloniach i zgrupowaniach na terenie powiatu. W myśl hasła „Dopalacze to śmierć” rozmawiają o uzależnieniach oraz konsekwencjach prawnych.

Dzisiaj w Bursie Szkolnej w Sandomierzu st.asp. Jacek Kulita z Wydziału Prewencji KPP w Sandomierzu w wspólnie z pracownikami Sanepidu oraz Urzędu Skarbowego zorganizowali spotkanie dla wypoczywającej  młodzieży.

Było to kolejne wakacyjne spotkanie z młodymi ludźmi w ramach akcji „Bezpieczne wakacje” w myśl hasła „Dopalacze kradną życie”.

Zgromadzona w sali młodzież dowiedziała się o zagrożeniach zdrowotnych w przypadku zażycia narkotyku oraz konsekwencjach prawnych. St.asp. Jacek Kulita tłumaczył, że życie bez narkotyków powinno być normą, funkcjonariusz zachęcał do rozwijania swoich indywidualnych zainteresowań, talentów  i pasji. Prowadzący spotkanie apelowali o niezażywanie żadnych środków niewiadomego pochodzenia i o nieznanym składzie chemicznym, gdyż skutki przyjęcia takich specyfików mogą okazać się tragiczne.W czasie spotkania odbyła się projekcja filmu, którego tematem było zachowanie  wobec osób namawiających do zażywania narkotyków.

Dodatkowo w ramach akcji edukacyjnej Ministerstwa Finansów w myśl hasła „Nie daj się oszukać sprawdź paragon”,  przedstawicielka sandomierskiego Urzędu Skarbowego zachęcała młodzież do sprawdzania paragonów otrzymywanych podczas zakupów.

Opr. JK