Niewybuchy wciąż są odnajdywane - Aktualności - KPP Sandomierz

Aktualności

Niewybuchy wciąż są odnajdywane

W korycie rzeki Koprzywianka u ujścia do Wisły, w pobliżu miejscowości Zawisełcze zostały odnalezione niebezpieczne „pamiątki”, pozostałości po II Wojnie Światowej. Niski poziom wody odsłonił kilkadziesiąt pocisków.

Dzisiaj rano dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Sandomierzu otrzymał zgłoszenie o znalezieniu kilku przedmiotów, które okazały się niebezpieczną pamiątką po II Wojnie Światowej. Wędkarz przechodząc w pobliżu mostu zauważył pośród kamieni przedmioty przypominające pociski. Przybyli na miejsce policjanci potwierdzili, iż znalezisko to kilkadziesiąt pocisków. Mundurowi zabezpieczyli miejsce do momentu przyjazdu saperów. Wszystkie pociski zabiorą saperzy, a następnie zostaną one zneutralizowane na poligonie.

Apelujemy!

Jeśli podczas prac remontowych, ziemnych lub w innych okolicznościach znajdziesz przedmiot przypominający pocisk pamiętaj!
- nigdy go nie podnoś, nie przesuwaj i nie uderzaj w niego
- jeśli jest już wykopany, nie zakopuj go ponownie
- natychmiast przerwij pracę, oddal się na bezpieczną odległość
- o znalezisku należy jak najszybciej powiadomić najbliższą jednostkę policji
- miejsce, gdzie się znajduje niebezpieczny przedmiot, dobrze jest zabezpieczyć przed dostępem osób postronnych.
- jeśli znajdujemy się na otwartej przestrzeni lub w lesie, należy zagrożone miejsce tak oznaczyć, by nikt tam nie wszedł i można je było bez trudu odnaleźć.

Opr. JK