„Stop” dla narkotyków-dopalaczy - Aktualności - KPP Sandomierz

Aktualności

„Stop” dla narkotyków-dopalaczy

Wczoraj sandomierscy policjanci spotkali się z dziećmi przebywającymi na półkoloniach Kleczanowie. Mundurowi rozmawiali na temat narkotyków i bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

W ramach działań profilaktycznych prowadzonych przez policjantów z Komendy Powiatowej Policji w Sandomierzu mundurowi po raz kolejny spotkali się z dziećmi i młodzieżą spędzającą wakacje na półkoloniach.

Tym razem stróże prawa spotkali się z  dziećmi, które przebywają na półkoloniach zorganizowanych przez Związek Młodzieży Wiejskiej przy współpracy ze Szkołą Podstawową w Kleczanowie.  Wspólnie z pracownicami Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Sandomierzu mundurowi rozmawiali uczestnikami półkolonii o szkodliwości substancji psychoaktywnych oraz o ogromnym zagrożeniu dla zdrowia i życia,  jakie niosą ze sobą „dopalacze”,

W czasie spotkania  odbyła się projekcja filmu, którego tematem było jak zachować  się wobec osób proponujących  narkotyki lub inne używki oraz kształtowanie asertywnej postawy wobec takich osób.

Policjanci rozmawiali także o bezpieczeństwie dzieci podczas kontaktu z nieznajomymi i bezpieczeństwie w ruchu drogowym.

Opr. JK