Narkotyki tematem spotkań z młodzieżą - Aktualności - KPP Sandomierz

Aktualności

Narkotyki tematem spotkań z młodzieżą

Sandomierscy policjanci wspólnie z pracownicami Sanepidu prowadzą spotkania z młodzieżą wypoczywającą na koloniach i zgrupowaniach na terenie powiatu. W myśl hasła „Dopalacze to śmierć” rozmawiają o uzależnieniach oraz konsekwencjach prawnych.

Dzisiaj st.asp. Jacek Kulita z  Wydziału Prewencji KPP w Sandomierzu  wspólnie z pracownicami Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej spotkali się z młodzieżą kolonijną w Bursie Szkolnej w Sandomierzu.  Było to kolejne wakacyjne spotkanie z młodymi ludźmi w myśl hasła „Dopalacze to śmierć”, zorganizowane dla młodzieży wypoczywającej w naszym mieśćie.

Zgromadzona w sali młodzież dowiedziała się o zagrożeniach zdrowotnych w przypadku zażycia narkotyku oraz konsekwencjach prawnych. Większość osób w wieku szkolnym nie bierze narkotyków, więc życie bez nich powinno być normą tłumaczył st.asp. Jacek Kulita  zachęcał do rozwijania swoich indywidualnych zainteresowań, talentów  i pasji. Prowadzący spotkanie apelowali o niezażywanie żadnych środków niewiadomego pochodzenia i o nieznanym składzie chemicznym, gdyż skutki przyjęcia takich specyfików mogą okazać się tragiczne.

Na spotkaniach odbyła się projekcja filmu, którego tematem było jak zachować się  wobec osób proponujących  narkotyki lub inne używki oraz kształtowanie asertywności. Młodzież aktywnie uczestniczyła w spotkaniu. Wszyscy uczestnicy otrzymali ulotki edukacyjne.

Opr. JK