Sandomierskie obchody Święta Policji - Aktualności - KPP Sandomierz

Aktualności

Sandomierskie obchody Święta Policji

Dzisiaj funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Sandomierzu obchodzili swoje święto. W uroczystości, która odbyła się w sali Ratusza Sandomierskiego udział wzięli m.in. Zastępca Świętokrzyskiego Komendanta Wojewódzkiego Policji w Kielcach insp. Zbigniew Kotarski, Jego Ekscelencja Biskup Sandomierski Krzysztof Nitkiewicz, Komendant Powiatowy Policji w Sandomierzu mł. insp. Dariusz Chmielowiec, a także przedstawiciele władz samorządowych, prokuratury i zaprzyjaźnionych służb mundurowych.

Sandomierscy policjanci oraz zaproszeni goście spotkali się dzisiaj w Sali Ratusza Sandomierskiego, na pamiątkę przyjęcia 24 lipca 1919 roku, przez Sejm Rzeczypospolitej Polskiej ustawy o Policji Państwowej. Ustawa o Policji, przyjęta w 1990 roku, po reformach ustrojowych w naszym kraju, ustanowiła dzień 24 lipca dniem Święta Policji.

Powiatowe obchody Święta Policji rozpoczęły się o godz. 12.00 mszą w Bazylice Katedralnej w Sandomierzu, której przewodniczył Jego Ekscelencja Biskup Sandomierski Krzysztof Nitkiewicz. Dzisiejszy dzień był niewątpliwą okazją do podsumowań, podziękowań, życzeń i awansów. Komendant Powiatowy Policji w Sandomierzu mł. insp. Dariusz Chmielowiec podziękował za dotychczasową służbę wszystkim policjantom i podkreślił jak ważna jest współpraca z samorządami w trosce o bezpieczeństwo. Przypomniał też jak ciężka i wymagająca jest służba w Policji. Następnie policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Sandomierzu odebrali akty mianowania na wyższe stopnie policyjne oraz odznaczenia.

Z okazji Święta Policji z rąk Wojewody Świętokrzyskiego medal „Za Długoletnią Służbę” otrzymają: Naczelnik Wydziału Prewencji nadkom. Paweł Przyłucki i Naczelnik Wydziału Ruchu Drogowego asp.sztab. Krzysztof  Zielonka. Czterech policjantów sandomierskiej komendy którzy, swoją ciężką pracą i zaangażowaniem w sposób szczególny przyczynili się do poprawy bezpieczeństwa społecznego otrzymało brązową Odznakę " Zasłużony Policjant ".
Są to:
mł.insp. Dariusz Chmielowiec  - Komendant Powiatowy Policji w Sandomierzu,
nadkom. Ireneusz Strojewski  - zastępca Dyżurnego Zespołu Dyżurnych Wydziału Prewencji, asp. Dariusz Wziątek – kierownik Ogniwa Patrolowo-Interwencyjnego, mł.asp. Ryszard Dąbrowski asystent ds. kryminalnych Komisariatu Policji w Dwikozach.

Dzisiaj Zastępca Świętokrzyskiego Komendanta Wojewódzkiego Policji w Kielcach wręczył akty mianowania na wyższe stopnie służbowe, awans otrzymało 54 sandomierskich stróżów prawa. Wśród awansowanych funkcjonariuszy jest Naczelnik Wydziału Prewencji  nadkom. Paweł Przyłucki, który otrzymał nominację na podinspektora Policji - pierwszy stopień w korpusie oficerów starszych Policji.

Obecni przedstawiciele władz samorządowych w podkreślali, że bezpieczeństwo na terenie powiatu sandomierskiego to zasługa pracujących na tym terenie stróżów prawa i efekt dobrej współpracy mieszkańców z Policją. Oprócz przedstawicieli władz, gratulacje złożyła Pani Małgorzata Sowińska - Lalek - prokurator rejonowy.

Zastępca Świętokrzyskiego Komendanta Wojewódzkiego Policji insp. Zbigniew Kotarski, przekazał policjantom słowa uznania i życzenia z okazji święta wszystkich policjantów, pogratulował im osiągniętych wyników. Rodzinom funkcjonariuszy dziękował za wytrwałość, za to, że często dla służby społeczeństwu poświęcają swój wolny czas, kosztem bliskich.

Opr. JK