„Dopalacze to śmierć” - wakacyjne spotkanie z młodzieżą - Aktualności - KPP Sandomierz

Aktualności

„Dopalacze to śmierć” - wakacyjne spotkanie z młodzieżą

Sandomierscy policjanci wspólnie z pracownicami Sanepidu prowadzą spotkania z młodzieżą wypoczywającą na koloniach i zgrupowaniach na terenie powiatu. W myśl hasła „Dopalacze to śmierć” rozmawiają o uzależnieniach oraz konsekwencjach prawnych.

Wczoraj w Szkole Podstawowej w Starym Garbowie dwikoscy policjanci wspólnie z pracownicami Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej spotkali się z młodzieżą kolonijną.

Dzisiaj asp. Jacek Kulita z Wydziału Prewencji KPP w Sandomierzu oraz Anna Suchecka z sanepidu, w Bursie Szkolnej w Sandomierzu zorganizowali spotkanie dla sportowców i muzyków wypoczywających  w naszym mieście. Było to kolejne wakacyjne spotkanie z młodymi ludźmi w myśl hasła „Dopalacze to śmierć” 

Zgromadzona w sali młodzież dowiedziała się o zagrożeniach zdrowotnych w przypadku zażycia narkotyku oraz konsekwencjach prawnych. Większość osób w wieku szkolnym nie bierze narkotyków, więc życie bez nich powinno być normą tłumaczył asp. Jacek Kulita  zachęcał do rozwijania swoich indywidualnych zainteresowań, talentów  i pasji. Prowadzący spotkanie apelowali o niezażywanie żadnych środków niewiadomego pochodzenia i o nieznanym składzie chemicznym, gdyż skutki przyjęcia takich specyfików mogą okazać się tragiczne.

Na spotkaniach odbyła się projekcja filmu, którego tematem było jak zachowanie się  wobec osób proponujących  narkotyki lub inne używki oraz kształtowanie asertywności. Młodzież aktywnie uczestniczyła w spotkaniu. Wszyscy uczestnicy otrzymali ulotki edukacyjne.

 

Opr. JK