Bilans dwóch dni pracy sandomierskiej drogówki - Aktualności - KPP Sandomierz

Aktualności

Bilans dwóch dni pracy sandomierskiej drogówki

W trakcie minionego weekendu sandomierscy policjanci czuwali nad bezpieczeństwem osób poruszających się po drogach naszego powiatu. Policjanci skontrolowali blisko 100 kierujących i ich pojazdy.

W wakacyjnym okresie, kiedy obserwujemy wzmożony ruch na naszych drogach, funkcjonariusze w szczególny sposób  zwracają uwagę na wykroczenia popełniane przez kierujących bezpośrednio rzutujące na stan bezpieczeństwa. Nadmierna prędkość, nieudzielanie pierwszeństwa przejazdu, nieprawidłowe zachowanie się kierujących wobec pieszych, jazda bez zapiętych pasów bezpieczeństwa oraz przewożenie dzieci bez fotelików – to najczęściej spotykane wykroczenia wśród kierowców. Policjanci drogówki sprawdzali również  stan techniczny pojazdów, a co najważniejsze stan trzeźwości kierujących.

Pomimo nieustannych apeli niektórzy kierowcy nadal bagatelizują  przepisy prawa o ruchu drogowym, szczególnie tych dotyczących prędkości i mocniej naciskają na pedał gazu. Niepokojącym jest fakt, że czynią to w miejscu, gdzie uprzednio występowały wypadki ze skutkiem śmiertelnym.

W dwa dni minionego weekendu mundurowi ujawnili 77 wykroczeń drogowych. 56 dotyczyło przekroczenia dopuszczalnej prędkości. Niechlubny rekordzista przekroczył prędkość w terenie zabudowanym o 70 km/h i znalazł się w gronie 11 kierujących, którym policjanci zatrzymali prawo jazdy.

Pamiętajmy, że drogi publiczne to nie tory wyścigowe i jesteśmy na nich tylko jednym z wielu uczestników ruchu.

Apelujemy o ostrożność i rozwagę! Pozwólmy dojechać bezpiecznie do celu sobie i innym!

Opr. JK