Odpowiedzą za kradzież roweru - Aktualności - KPP Sandomierz

Aktualności

Odpowiedzą za kradzież roweru

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Sandomierzu zatrzymali dwóch mężczyzn, podejrzewanych o kradzież roweru. Za ten czyn grozi im kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Do zdarzenia doszło w połowie czerwca. Wtedy to do komendy zgłosił się mężczyzna i zawiadomił funkcjonariuszy, że skradziono mu rower. Okazało się, że pozostawił go na stojaku przed jednym ze sklepów. Rower przypiął za przednie koło. Kiedy po niego wrócił zobaczył, że ktoś zabrał rower odkręcając koło.

Praca śledczych przyniosła pożądany efekt. Na podstawie zapisu z monitoringu mundurowi wytypowali osoby mogące mieć związek z kradzieżą.  

Wczoraj policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn, 30 i 32 -letnich, mieszkańców Sandomierza, którzy są podejrzani o tą kradzież. Obaj mężczyźni w chwili zatrzymania byli nietrzeźwi. Młodszy miał niespełna promil alkoholu w organizmie, starszy blisko 2 promile. Mieszkańcy Sandomierza noc spędzili w policyjnym areszcie.

Teraz zostanie im przedstawiony zarzut kradzieży roweru. Za to przestępstwo może im grozić kara do 5 lat pozbawienia wolności.

 

Opr. JK