Z nauczycielami o bezpieczeństwie - Aktualności - KPP Sandomierz

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Z nauczycielami o bezpieczeństwie

Wczoraj sandomierscy policjanci spotkali się z nauczycielami, którzy dowiedzieli się m.in. jak nie stać się ofiarą oszustwa metodą na tzw. "wnuczka". Poruszono także tematykę zagrożeń w ruchu drogowym. Przedstawione zostały podstawowe zasady mające wpływ na poprawę bezpieczeństwa pieszych.

Wczorajsze spotkanie w siedzibie Zarządu Oddziału Związku Nauczycielstwa Polskiego Sekcji Emerytów i Rencistów w Sandomierzu było poświęcone bezpieczeństwu.  W sali zgromadzili się emerytowani nauczyciele.

Tematem budzącym zainteresowanie były zagrożenia w ruchu ulicznym. Policjanci sandomierskiej drogówki st.sierż. Agnieszka Otrębska i sierż.szt. Piotr Zwolski omówili najczęstsze nieodpowiedzialne zachowania, w czasie poruszania się pieszo po drogach o zmroku i gdy z uwagi na warunki atmosferyczne widoczność jest ograniczona. Funkcjonariusze mówili również o bezpieczeństwie rowerzystów oraz innych użytkowników dróg. Mundurowi przypominali o obowiązku używania o zmroku odblasków przez pieszych.

Pamiętajmy.
Poprzez noszenie odblasków jesteśmy widoczni z odległości 150 metrów – kierowca zdąży zareagować. Bez odblasków kierowca widzi nas z odległości 20-30 metrów – wtedy na jakąkolwiek reakcję może być za późno. Zapadający zmrok, czy trudne warunki pogodowe, zawsze powinny nas skłaniać do dbania o swoje bezpieczeństwo i noszenia odblasków.

W drugiej części spotkania asp. Jacek Kulita przedstawił kilka podstawowych metod działania sprawców przestępstw, a także przekazał zasady postępowania, którymi należy się kierować, by nie dać się oszukać. Hasłem "Nie daj się złowić!!!" rozpoczęła  się projekcja  filmu, która zobrazowała sposoby działania oszustów. Zaprezentowane zostały również  tematyczne  spoty  reklamowe z udziałem znanych aktorów. Wszyscy uczestnicy otrzymali ulotki.

Opr.JK