Nietrzeźwy bez uprawnień, zatrzymany - Aktualności - KPP Sandomierz

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Nietrzeźwy bez uprawnień, zatrzymany

Sandomierscy policjanci zatrzymali 36 – letniego kierowcę forda, który w Zawichoście wjechał w drzewo i zbiegł z miejsca. Policjanci podejrzewają go o kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości. Mężczyzna nie posiadał uprawnień.

Do zdarzenia doszło w niedzielę w Zawichoście. Kierujący samochodem osobowym m-ki Ford Mondeo na zakręcie stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w drzewo, po czym zbiegł z miejsca.

Funkcjonariusze podejrzewali, że kierowcą mógł być 36 – letni mieszkaniec Zawichostu, który kilka dni wcześniej został zatrzymany przez patrol Policji. Mężczyzna nie posiadał uprawnień i kierował będąc pod wpływem alkoholu. Wówczas jego badanie wykazało blisko 1,5 promila w organizmie.

Przypuszczenia mundurowych potwierdziły się. Policjanci przeszukując pobliskie zarośla znaleźli kierowcę forda który próbował uniknąć odpowiedzialności za swoje nieodpowiedzialne zachowanie. Okazało się, że powodem zdarzenia do którego doprowadził 36-latek, jest alkohol. Tym razem badanie stanu trzeźwości wykazało ponad 2 promile.

Mężczyzna noc spędził w policyjnym areszcie. Teraz 36-latek za swoje zachowanie odpowie przed sądem.

 

Opr. JK