"Obrazów 2015" - Aktualności - KPP Sandomierz

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

"Obrazów 2015"

Wczoraj w Obrazowie na terenie placu targowego zostały przeprowadzone ćwiczenia dowódczo-sztabowe "Obrazów 2015". Miały one na celu doskonalenie współdziałania Policji, Straży Pożarnej oraz służb ratowniczych na wypadek zaistnienia sytuacji kryzysowej.

Ćwiczenia rozpoczęły się ok. godz.10.00. Zgodnie z założeniem dwóch uzbrojonych napastników weszło do budynku zespołu gospodarki komunalnej w Obrazowie i oddało strzały z broni palnej do uczestników spotkania, które odbywało się w tym czasie. Pierwsi na miejsce dotarli policjanci. Po rozpoznaniu sytuacji wezwali służby ratunkowe do rannych uczestników spotkania, a sami udali się w pościg za sprawcami, którzy odjechali z miejsca samochodem.

W trakcie pościgu funkcjonariusze napotkali wypadek samochodowy, w którym jak się okazało udział brali sprawcy wcześniejszego zdarzenia. Mundurowi zostali przez nich ostrzelani z broni krótkiej. Kolejno jeden ze sprawców został zatrzymany na miejscu, a drugi uciekł do pobliskich sadów. W wyniku zderzenia pojazdów rannych zostało 7 osób. Na miejsce przybyła Straż Pożarna, karetki pogotowia oraz kolejne patrole Policji, które zatrzymały drugiego ze sprawców. Gdy sytuacja na miejscu została opanowana grupa operacyjno-dochodzeniowa, zabezpieczyła wszystkie ślady i wykonała odpowiednią dokumentację na miejscu zdarzenia.

Kolejne już ćwiczenia miały na celu usprawnienie współdziałania wszystkich służb na wypadek zaistnienia sytuacji kryzysowych. Około godz. 12.30 odbyło się podsumowanie oraz zakończenie działań.

Opr. JO