Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

,,PRĘDKOŚĆ" – podsumowanie poniedziałkowej akcji po zmianie przepisów

W poniedziałek na terenie powiatu sandomierskiego policjanci, prowadzili akcję ,,Prędkość". Wzmożone działania miały na celu kontrolę prędkości na sandomierskich drogach. W pierwszym dniu obowiązujących zmian w przepisach ruch drogowego, mundurowi zatrzymali 3 kierujących którzy przekroczyli dozwoloną prędkość w terenie zabudowanym powyżej 50 km/h. Zgodnie z obowiązującym przepisem, kierowcy stracili prawo jazdy na trzy miesiące.

Funkcjonariusze w trakcie akcji przeprowadzali tzw. kaskadowy pomiar prędkości oraz wykorzystywali pojazdy wyposażone w wideorejestratory.  Efektem pracy sandomierskich policjantów, było skontrolowanie ponad 52 pojazdów,  gdzie ujawniono 37 przypadków przekroczenia dozwolonej prędkości - w trzech przypadkach kierujący stracili prawo jazdy. Prawo jazdy stracił również kierowca, który w pojeździe przewoził zbyt dużą ilość osób. Innym przypadkiem odnotowanym na sandomierskich drogach był kierujący, który mimo cofnięcia uprawnień kierował pojazdem mechanicznym. W związku ze zmianami przepisów grozi mu do 2 lat pozbawienia wolności. Dążąc do poprawy bezpieczeństwa na drogach, policjanci będą cyklicznie powtarzać tego typu akcje.

Przypominamy że kierowanie pojazdem z prędkością przekraczającą o 51 km/h prędkość obowiązującą w terenie zabudowanym,  wiąże się z zatrzymaniem prawa jazdy na okres trzech miesięcy.  Za kierowanie pojazdem pomimo zatrzymania uprawnień, grozi odpowiedzialnością karną.

Ładowanie odtwarzacza...