Powiatowe eliminacje do turnieju o bezpieczeństwie w ruchu drogowym - Aktualności - KPP Sandomierz

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Powiatowe eliminacje do turnieju o bezpieczeństwie w ruchu drogowym

Dzisiaj w Szkole Podstawowej nr 2 w Sandomierzu odbyły się powiatowe eliminacje do Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. W eliminacjach wzięli udział uczniowie 7 szkół, podstawowych i gimnazjum, z terenu powiatu sandomierskiego.

Celem Turnieju jest podnoszenie kultury społeczeństwa i działanie na rzecz poprawy stanu bezpieczeństwa ruchu drogowego, w tym bezpieczeństwa dzieci i młodzieży szkolnej. Jego uczestnicy  musieli zmierzyć się z zadaniami teoretycznymi (test wiedzy i skrzyżowania) oraz praktycznymi (jazda rowerem po torze sprawnościowym oraz udzielanie pierwszej pomocy przedmedycznej).

Wszyscy biorący udział w zawodach wykazali się bardzo dużą wiedzą z zakresu przepisów ruchu drogowego oraz zasad udzielania pierwszej pomocy. Nad prawidłowością przebiegu turnieju czuwali policjanci sandomierskiej drogówki. Zmagania zakończono podsumowaniem wszystkich części zawodów i wyłonieniem zwycięzców.

W kategorii szkół gimnazjalnych najlepszą okazała się drużyna z  Sulisławic. II miejsce zajęli uczniowie z Gimnazjum w Zawichoście, III miejsce zdobyli uczniowie z Gimnazjum w Dwikozach.

W kategorii szkół podstawowych I miejsce zdobyli uczniowie z Obrazowa. II miejsce uczniowie ze szkoły Podstawowej w Gieraszowicach. III miejsce zdobyli uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Sandomierzu.

Nagrody uczestnikom turnieju wręczali przedstawiciele władz samorządowych, oraz przedstawiciele sandomierskiej Policji. Wszystkim serdecznie gratulujemy, a zwycięskiej drużynie życzymy sukcesów w eliminacjach wojewódzkich.

Opr. JK