W mieszkaniu uprawiali zabronione rośliny - Aktualności - KPP Sandomierz

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

W mieszkaniu uprawiali zabronione rośliny

Sandomierscy policjanci zatrzymali kobietę w wieku 20 lat i mężczyznę w wieku 22 lat, mieszkańców Tarnobrzega. Funkcjonariusze podejrzewają, że trudnili się uprawą konopi indyjskich. W mieszkaniu, które zajmowali, w przygotowanym boksie policjanci znaleźli sadzonki konopi oraz susz roślinny. Za to przestępstwo może grozić kara do 3 lat pozbawienia wolności.

Policjanci z Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Sandomierzu od pewnego czasu podejrzewali, że dwoje mieszkańców miasta może parać się narkotykowym procederem.

Wczoraj późnym popołudniem zapukali do ich mieszkania. Podejrzenia mundurowych potwierdziły się. W jednym z pokoi kryminalni znaleźli w specjalnym boksie przeznaczonym do uprawy ukryte sadzonki konopi. We wnętrzu naciągniętego na stelaż płótna doposażonego w różne urządzenia odkryli 15 sadzonek roślin w fazie wzrostu. Wstępnie zidentyfikowano je jako konopie indyjskie.

Ponadto podczas przeszukania funkcjonariusze znaleźli i zabezpieczyli wagę elektroniczną, młynki do mielenia suszu, pakiety woreczków strunowych tzw. „dilerki” oraz susz roślinny. Kryminalni łącznie zabezpieczyli blisko 500 gramów suszu roślinnego oraz pieniądze. Wstępne badania potwierdziły, że to marihuana.

Młodzi ludzie noc spędzili w policyjnym areszcie. Dzisiaj złożą wyjaśnienia. Teraz mogą trafić za kratki nawet na 3-lata.

Opr. JK