Zatrzymany za oszustwa - Aktualności - KPP Sandomierz

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymany za oszustwa

Sandomierscy policjanci zatrzymali 24 – letniego mieszkańca Sandomierza, podejrzewanego o wyłudzenia kredytów oraz oszustwa internetowe. Za to przestępstwo kodeks karny przewiduje karę do 8 lat pozbawienia wolności. Ponadto okazało się, że mężczyzna jest poszukiwany do odbycia kary 2 lat pozbawienia wolności.

Wczoraj policjanci otrzymali zgłoszenie od mieszkańca Sandomierza, który poinformował, że na jego dane personalne założono fikcyjne konto, na którym dokonywano operacji finansowych. Funkcjonariusze podejrzewali, że osoba mająca dostęp do konta może wyłudzać kredyty gotówkowe. Ich przypuszczenia potwierdziły się. Jak ustalono, za pomocą Internetu przy wykorzystaniu cudzych danych personalnych sprawca zawierał umowy kredytowe i dokonywał operacji rachunkowych.

Efektem pracy  policjantów  było zatrzymanie 24- letniego mężczyzny (notowanego w przeszłości m.in. za oszustwa). Mężczyzna mógł w ten sposób wyłudzić blisko 20 tysięcy złotych. Funkcjonariusze do walki z przestępczością gospodarczą ustalili, że zatrzymany mógł dokonywać również oszustw na aukcjach internetowych.

Ponadto okazało się, że jest on poszukiwany do odbycia kary 2 lat pozbawienia wolności.

W trakcie przeszukania pomieszczeń mieszkalnych policjanci znaleźli i zabezpieczyli przedmioty mające związek z przestępstwem. Sprawa ma charakter wielowątkowy i rozwojowy.

Za to przestępstwo może mu grozić nawet 8 lat więzienia.

Opr. JK