Odpowie za posiadanie narkotyków - Aktualności - KPP Sandomierz

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Odpowie za posiadanie narkotyków

Wczoraj wieczorem sandomierscy policjanci zatrzymali 19-letniego mieszkańca Sandomierza który posiadał przy sobie środki odurzające. Za posiadanie narkotyków ustawodawca przewiduje do 3 lat pozbawienia wolności.

Wczoraj wieczorem oficer dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Sandomierzu otrzymał zgłoszenie, że w jednym z bloków na terenie miasta zebrała się grupka młodych ludzi, którzy zakłócają spokój mieszkańców. W trakcie podejmowania czynności służbowych wobec, funkcjonariusze zauważyli, że młody mężczyzna odrzucił od siebie jakiś mały przedmiot, którym po sprawdzeniu okazał się woreczek foliowy z zawartością suszu roślinnego. Mundurowi przeszukali miejsce zamieszkania 19-letniego mieszkańca Sandomierza, gdzie dodatkowo znaleźli jeszcze jeden woreczek z suszem roślinnym, trzy ze śldowymi ilościami suszu oraz jeden z nasionami, a także trzy niezidentyfikowane tabletki koloru czerwonego. 

Susz roślinny o łącznej wadze 2 gramów został wstępnie zidentyfikowany jako marihuana. Zabezpieczone substancje trafią do laboratorium kryminalistycznego, gdzie zostaną poddane specjalistycznej ekspertyzie.

Za posiadanie narkotyków 19-latek odpowie przed Sądem, grozi mu do 3 lat pozbawienia wolności.