O narkotykach i odpowiedzialności prawnej z gimnazjalistami - Aktualności - KPP Sandomierz

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

O narkotykach i odpowiedzialności prawnej z gimnazjalistami

Funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Sandomierzu prowadzą cykle spotkań, kierowane do uczniów szkół średnich i gimnazjum pod hasłem ,,Nieznajomość przepisów prawa nie zwalnia z odpowiedzialności” oraz „ Sam zdecyduj, kim chcesz być”. Prelekcje odbywają się w szkołach na terenie całego powiatu.

Dzisiaj asp. Jacek Kulita w Gimnazjum nr 2 w Sandomierzu rozmawiał z młodzieżą. Uczniom pierwszej klasy   przybliżył tematykę z zakresu odpowiedzialności prawnej osób nieletnich. Podczas zajęć, zapoznał ich z pojęciami: nieletni, czyn karalny, demoralizacja oraz środkami orzekanymi przez Sąd Rodzinny wobec nieletnich.

W czasie spotkań policjanci poruszają zagadnienia z zakresu profilaktyki zachowań przestępczych oraz odpowiedzialności za czyny zabronione przez ustawę. Wskazują również prawidłowe wzorce zachowań, poprzez pryzmat obowiązujących norm etyczno- moralnych i zapisów prawnych.

Uczniowie klasy drugiej  stanowili grupę, z którymi funkcjonariusz rozmawiał o zagrożeniach płynących z uzależnień. Zgromadzona w sali młodzież dowiedziała się o zagrożeniach zdrowotnych w przypadku zażycia narkotyku lub dopalaczy oraz konsekwencjach prawnych.

Większość osób w wieku szkolnym nie bierze narkotyków, więc życie bez nich powinno być normą tłumaczą policjanci oraz zachęcają do rozwijania swoich indywidualnych zainteresowań  i pasji. W czasie spotkań funkcjonariusze uczą  młodzież jak zachować się wobec osób proponujących  narkotyki lub inne używki. Młodzież aktywnie uczestniczy w takich spotkaniach.

 

Opr. JK