Zatrzymani za kradzieże i włamania - Aktualności - KPP Sandomierz

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymani za kradzieże i włamania

Sandomierscy policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn, 22 - letniego mieszkańca województwa śląskiego oraz 29 – letniego, zamieszkującego na terenie powiatu sandomierskiego. Obaj odpowiedzą za kradzieże i włamania, za co grozi kara pozbawienia wolności nawet do 10 lat.

Do dyżurnego Komendy Powiatowej Policji w Sandomierzu napływały zgłoszenia o kradzieżach dokonywanych w sklepach na terenie miasta przez nieznanych mężczyzn. Ich łupem była żywność alkohol i papierosy.

Kres ich poczynaniom położyli kryminalni, którzy wytypowali  kilka osób z kręgu podejrzewanych o tego typu proceder. Efektem ich wnikliwej pracy było zatrzymanie dwóch mężczyzn. W minioną środę funkcjonariusze weszli na posesję zamieszkiwaną przez jednego z nich. Mieszkający na niej 29-letni mężczyzna był nietrzeźwy. Jego badanie na zawartość alkoholu wykazało ponad 2,6 promila alkoholu w organizmie. Podczas przeszukania policjanci znaleźli  część skradzionych rzeczy. Były to m.in. sprzęt wędkarski i telefon komórkowy. Odzyskane przedmioty trafią do prawowitych właścicieli.

Tego samego dnia policjanci zatrzymali drugiego podejrzewanego mężczyznę, 22-letniego mieszkańca województwa śląskiego. W chwili zatrzymania mężczyzna tłumaczył policjantom, że przyjechał do Sandomierza w poszukiwaniu pracy. Funkcjonariusze sprawdzili jego alibi. Policjanci ustalili, że dokonywał on kradzieży, włamań do piwnic i samochodu.

Obaj mężczyźni trafili do policyjnego aresztu.

Dzisiaj usłyszeli zarzuty i złożyli wyjaśnienia. Obaj zostali doprowadzeni do Prokuratury Rejonowej w Sandomierzu. Wobec mężczyzn zastosowano środek zapobiegawczy w postaci dozoru Policji.

Za przestępstwo, którego dopuścili się mężczyźni, może im grozić  kara do 10 lat pozbawienia wolności.

 

 

Opr. JK