Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

"Dzień przedsiębiorczości" w Komendzie Powiatowej Policji w Sandomierzu

W Komendzie Powiatowej Policji w Sandomierzu w ramach dnia przedsiębiorczości gościło siedmioro uczniów I Liceum Ogólnokształcącego Collegium Gostomianum.

Komenda Powiatowa Policji w Sandomierzu już po raz kolejny dołączyła do grona instytucji realizujących program ,,Dzień przedsiębiorczości" organizowany przez Fundację Młodzieżową Przedsiębiorczości pod honorowym patronatem Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej. ,,Dzień przedsiębiorczości" jest projektem sprzyjającym podejmowaniu przez młodych ludzi trafnych decyzji w planowaniu dalszej drogi edukacyjnej i zawodowej.

Uczniowie I klasy liceum, którzy odwiedzili w tym dniu Komendę Powiatową Policji w Sandomierzu mieli możliwość zobaczyć jak wygląda codzienna praca policjantów oraz porozmawiać z funkcjonariuszami, którzy na co dzień pracują m.in. na stanowisku oficera prasowego, wydziale ruchu drogowego, w zespole dyżurnych, a  także pracownikami cywilnymi.

Uczniowie wzięli również udział w spotkaniu z rówieśnikami poświęconym cyberprzemocy, które w ramach cyklu prowadził  asp. Jacek Kulita.


Poprzez takie spotkania młodzi ludzie mają możliwość zgłębiać tajniki pracy policyjnej i zweryfikować swoją wiedzę o pracy w wymarzonym zawodzie.
Wizyta w Komendzie pozwoliła 17 - latkom upewnić się, że wybrany przyszły zawód spełni ich oczekiwania.

Opr. JK